Küünte lõikus – kas on ikka vaja?

Miks on oluline koera küüsi lõigata?
Kui koera küüned kasvavad liiga pikaks ehk kui koera küüned juba puudutavad maad, siis võivad ajapikku tekkida tõsised probleemid tervisega. Koeral võivad tekkida probleemid selgroo ja kehahoiakuga, näiteks koer istub või seisab imelikult. Liiga pikad küüned segavad koeral normaalselt kõndimist ja piiravad liigutusi.

Millal küüsi lõigata?
Kui koera küüned juba puudutavad maad, siis on kindlasti aeg küüsi lõigata. Ilmselt kuuled toas küünte klõbinat, kui koer ringi kõnnib. Öeldakse, et koera küünte ja põranda vahele peaks mahtuma paberitükk.

NB! Soovitan koera küüsi hakata lõikama siis, kui koer on rahulikus seisundis. Valmistu koera premeerimiseks (kasuta maiuseid), kui ta hästi koostööd on valmis tegema. Lihtsam on kindlasti lõigata küüsi, kui veresooni on näha, sest nii ei lõika me liiga palju ning ennetame verejooksu teket. Soovitan kasutada taskulampi, kui Sinu koeral ei ole väga hästi veresooni näha.

Pilt: tractive.com

Siin pildil on väga hästi näha, kuidas liiga pikad küüned muudavad koera käpa asendit. Eriti rängalt mõjutab see suure kaaluga koeri. Kui koeral on ebamugav, kehahoiak ei ole normaalne, siis kompenseerib ta seda millegi teise arvelt! Nii võid peagi märgata longet, jäikust vms.

Kui tihti lõigata?

See oleneb koera eluviisidest, geneetikast, tõust, toitumisharjumustest ja aktiivsusest.

Kui koer kõnnib enamasti pehmetel pindadel (pargid, metsad), siis pead tihedamini jälgima küüntepikkust. Kui koer aga kõnnib sageli tugevatel pindadel nagu näiteks asfalt, siis kuluvad küüned ka ise loomulikul teel. Siiski võiks olenemata erinevatest faktoritest lõigata iga 2 nädala tagant küüsi. Kui aga oled lasknud oma koeral küüned liiga pikaks kasvada, siis lõika sagedamini, sest siis hakkavad veresooned taanduma ja ühel ilusal päeval on Sinu koeral ideaalses pikkuses küüned.

Kindlasti on aga koertemaailmas erandeid, kus teadlikult ei lõigata koertel küüsi väga tihti, sest mõndade töökoerte jaoks on neid rohkem vaja.

Mis kogemus Sinul koerte küüntelõikusega on? 

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Scroll to Top