Koerte hoidja Teele

tervekoer hoidja teele

Tere! Saame tuttavaks, meie oleme Teele ja Pärtu. Pärtu on isane 2018 aasta jaanuaris sündinud valge memmekas.

Aina enam leian end taipamast, et olen peast üsna koer. Meie peres on peaaegu alati koerad olnud. Juba beebina “hoolitses minu eest” isa tolleaegne miilitsakoer Berta. Tema on minu jaoks lati väga kõrgele tõstnud, milline üks koer olema peaks. Ida-Euroopa lambakoerana oli ta äärmiselt intelligentne ja samas väga leebe ja armastav. Kõik järgnevad koerad on olnud loomulikult ka kõik ägedad.

Juba lapsena püüdsin isa eeskujul pere koeri treenida. Nii on mul kogemusi teenistuskoertega, rotveileritega, Itaalia corsoga ja nüüd mul endal oma koera Šveitsi valge lambakoeraga ning paljude teistega. Teismelise ja noore täiskasvanuna olin siiski koertest eemal pikalt. Siis oli mulle seltsiks kolmevärviline hiirekütt Kurri. Aga mõned aastad tagasi tõi saatus minu ellu põhjuse uuesti koertega tegelema hakata.

Olen Tallinna Ülikoolis õppinud nii suvekooli kui ainekursusena koerte ja koerlaste käitumise ning looma ja inimese vahelise suhte temaatikat. Jõudumööda koolitan ennast online kursuste ning erineva kirjanduse abil pidevalt lisaks. Oma praeguse koera, Pärtuga, oleme Eesti Abi ja Teraapiakoerte Ühingus tegev teraapiakoeratiim ja samas olen ühingus ka vabatahtlik disainer.

koerahoid

Pärtu on aidanud ka minu lastel kasvada loomi arvestavateks. Lapsed elavad meil vaheldumisi issi ja minu kodus. Hilissuvel lisandus meie perre ka väike kiisupreili Chilli, kelle Pärtu kohe omaks võttis. Väikest Chillit hakkas suur isane koer kohe poputama ja kasima. Kuna Pärtu on üsna seltsiv ja mänguline, siis alates 2020 aasta sügisest olen pakkunud regulaarselt koduhoidu koertele – pikajaliselt, päevahoidu kui ka pikki jalutuskäike.

Lasen koeral olla koer, aga vajadusel tegelen ka nn probleemkäitumisega. Olen vastu võtnud ka väljakutsuvaimad ülesanded tegelemaks näiteks tirimisprobleemidega agressiivsusega ja helitundlikkusega.

Minu hoiulistel saab silma peal hoida instagramis @aiasonkoer konto kaudu.
Pärtul on konto @btww_bertone ja Chillil @Chillithecatestonia.

Enne lõplikku otsust, kas saan Sinu koera hoidu võtta, saame kindlasti kokku meie kodus, et veenduda, kas loomad omavahel sobivad ja kas muud tingimused on kõigile meeltmööda. Asume Türisalus, Keila-Joa külje all. Läheduses on pargi- ja metsarajad, mererannad, heinamaad, kus jalutada ja koerusi korda saata. Majal on suur krunt, mis lähiajal saab ka täismahus piirdeaiaga piiratud. Koertega jalutamas saan käia ka Tallinnas ja mujalgi Harjumaal umbes 40km raadiuses. Vajadusel saan pakkuda ka transporti.

Kirjuta info@tervekoer.ee, kui vajad misiganes abi seoses oma koeraga.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Scroll to Top